Satu Halttunen, raamatupidamisteenuste juht

Teekond raamatupidajast partneriks


Kuidas sa Greenstepi sattusid?

Mu kunagine kolleeg tundis ühte Greenstepi aktsionäri ja mainis, et Greenstepis otsitakse raamatupidajat. Oli aasta 2010 ja ma töötasin tol ajal raamatupidajana suures raamatupidamisfirmas, mis asus Greenstepiga samas hoones kaks korrust allpool. Mul ei olnud otseselt plaani tollase tööandja juurest lahkuda, kuid haarasin siiski kinni võimalusest uuele tööle kandideerida. Töölevõtmise avalduses oli oskuste koha peal kümme mõttekriipsu! Aga käisin nende juures ära ja nii saigi minust Greenstepi viies töötaja.Kus oled saanud hariduse ja kus töötasid enne?

Olen saanud bakalaureusekraadi ärijuhtimise erialal. 1997. aastal tegin raamatupidamise ja majandusarvestuse eksami. Olen kogu aja töötanud raamatupidamise alal.

Milliseid ülesandeid oled täitnud Greenstepis?

Hakkasin Greenstepis tegelema kliendiks olevate ettevõtete raamatupidamisega. Umbes aasta hiljem tehti mulle ettepanek hakata juhtima raamatupidamisrühma, kus tol ajal töötas viis inimest. Mul ei olnud juhitöö osas varasemaid kogemusi, kuid pärast lühikest kaalumist otsustasin pakkumise vastu võtta.


"Juhina töötamine on mulle palju õpetanud. Mulle on vastutamine meeldima hakanud.“


2015. aastal kutsuti mind aktsionäriks ja mulle anti uus ülesanne juhtida ettevõtte kogu raamatupidamisüksust. Mulle tundus see väga vastutusrikas ülesanne ja ma polnud kindel, kas saan sellega hakkama. Aga olen väga rahul, et sellisest võimalusest ikkagi kinni haarasin. Praeguses töös õpin iga päev midagi uut.

Millised su tööpäevad täpsemalt välja näevad?

Peaks vastama nii, et ühte tüüpilist tööpäeva ei ole võimalik esile tuua. Saan palju abipalveid kolleegidelt meie raamatupidamisfirmades üle kogu Soome. Palju aega kulub töörühma liikmete abistamisele ja nõustamisele. Mul on lisaks ka mõned oma raamatupidamiskliendid ja mingil määral osalen ka muudes projektides, mille käigus tuleb lahendada klientide finantsjuhtimise probleeme.

Abistan müügiorganisatsiooni uute klientide leidmisel ja olen klientide külastamisel raamatupidamise ekspert. Enam ei piisa ainult raamatupidamisteenuste osutamisest, klientidele on vaja pakkuda terviklikke lahendusi.

Olen ka üks Greenstepi Netvisori peakasutajaid. Töötajaid ja kliente on palju, seepärast esitatakse ka hulgaliselt küsimusi kasutusõiguste ja muude probleemide kohta.

Greenstep on sertifitseeritud raamatupidamisfirma, mis tähendab seda, et Taloushallintoliitto ry kontrollib meie tegevust ning korraldab auditeerimisi. Vastutava raamatupidajana püüan tagada, et meile palgataks parimad spetsialistid ja me innustame kõiki end pidevalt täiendama. Raamatupidamise ja majandusarvestuse või palgaarvestuse eksami sooritanuid on meil tööl palju ning me soovitame kõigil töötajatel teha samad eksamid ja läbida vastav koolitus.

Mida Greenstep pakub juba kogenud raamatupidajale?

Greenstepi kliendid erinevad selgelt tavapärastest raamatupidamisbüroode klientidest. Greenstep on kuue aasta jooksul arenenud nullist saja töötajaga ettevõtteks ja sama puudutab ka kliente – nende käive on nullist 100 miljonini. Töö hõlmab nii idufirmade probleeme, kasvuettevõtete võlusid-valusid kui ka suurettevõtete muutuvaid vajadusi.


"Kliendid on huvitavad ja inspireerivad, saame osaleda suurepärastes edulugudes.“


Sõltuvalt töötaja oma huvidest ja oskuste tasemest võivad kliendid varieeruda idufirmadest suurettevõtete ning mitmesuguste projektideni.

Tihti keskendutakse raamatupidamisfirmades ainult arvestuste õigsuse jälgimisele ja muu abi jääb töötajatele osutamata. Mina usun sellesse, et kui töötajad tunnevad end hästi, neid abistatakse ja nende eest kantakse hoolt, toovad nad automaatselt meile lisakliente ja saavutavad häid tulemusi. Meil ei ole spetsialistid jagatud mingitesse eri lahtritesse, vaid kolleegid abistavad üksteist igal alal ja on alati olemas.

Mis on su töö juures kõige toredam?

Kõige toredamad on kindlasti kolleegid ja kliendid. Ma tunnen iga päev rõõmu, et saan teha just seda tööd. Töö ongi mulle pigem eluviis. Kui oled tööelus juba nii kaugele jõudnud, võiks ju arvata, et lõpuks väsitab ära, aga vastupidi!

Mulle meeldib Greenstepi puhul paindlikkus ja vastutulelikkus. Igasugune töö võib mingil hetkel tunduda väsitav, kuid see sõltub ka palju endast. Tähtis on suhtumine! Greenstepis on tagatud töö- ja pereelu tasakaal ning meil saab igaüks ise mõjutada seda, kus, millal ja kuidas ta tööd teeb. Kui lapsed veel väikesed olid, töötasin ka ise mitu aastat osaajaga. Töötajaid usaldatakse. Meie töövahendid ja infosüsteemid toimivad samal moel nii kodus kui ka kontoris.

Greenstepi töökollektiiv on väga oskuslik ja vastutustundlik. Räägime asjadest avameelselt ja toome välja ka kõige keerukamad probleemid. Ja muidugi kohv – see on meil eriliselt hea!
Mida soovid öelda inimestele, kes kaaluvad Greestepi tööle tulekut?

Greenstep on hoogsalt arenev ettevõte, selleks peab valmis olema. Positiivset energiat ja hoogu meil jagub. Raamatupidamisfirma töö ei ole enam ainult raamatupidamine, aastaaruanded ja maksustamine, eks sedagi, kuid lisaks on tegemist igakülgse ettevõtjate abistamise ning finantsjuhtimise arendamisega. Kui soovite töötada rõõmsas ja erksas kollektiivis, kus üksteist toetatakse, innustatakse ja üheskoos arenetakse, on see teie jaoks õige koht!

Mida Greenstepis töötamine sinu jaoks tähendab?

Suurepäraseid kolleege, kliente, innustust ja eluviisi.