Tiina Illikainen, raamatupidaja assistent

Tallinna kontoris töötav Tiina tutvustab Greenstepis raamatupidaja assistendina töötamist.

Kui kaua Sa greenstepis tööl oled olnud? Mis Su hetkepositsioon on?

Juunis saab üks aasta täis, seega olen üsna värskelt alustanud. Töötan raamatupidaja assistendina ja tööspekter on lai - palgaarvestusest kuni statistika aruanneteni, sinna vahele veel ostu- ja müügireskontra. Õppida, uurida ja praktiseerida saan palju ning suurt lisaväärtust annavad sellele teekonnale kolleegid, kes on tõelised oma ala professionaalid. Nende käest saab alati abi ja nõuandeid. Levinud arvamus, et raamatupidamise valdkond on igav, ei vasta tõele. Iga tööpäev on huvitav, arendav ja edasiviiv!

Mille põhjal otsustasid just Greenstepi tööle tulla?

Tol hetkel oli tööelus selline etapp, et eelmine töökoht ei pakkunud enam väljakutseid ja minust oli töötahte sära kui selline kadumas. Vaja oli midagi muuta. Kui töökuulutust nägin, tekkis mul kohe suur tahe liituda! Olenemata sellest, et mul ei olnud varasemat raamatupidamisalast kogemust, andis Greenstep mulle võimaluse. Täpselt see, mida vaja oli!

Palun räägi natuke oma taustast, milline karjäär oli Sul enne Greenstepi tulekut?

Olen õppinud ülikoolis majandusteadust, aga raamatupidamuslikus mõttes erialast tööd varem teinud ei ole. Töötasin pikalt hoopis energeetika valdkonnas, kus vastutasin klienditeeninduse toimimise eest. Tegelesin palju kvaliteediküsimustega, tulemusjuhtimisega ning lisaks spetsiifiliste toimingutega lepingutest võrgu andmete parandamiseni ja võrkude võõrandamiseni. Ühesõnaga, palju numbreid ja erinevat tehnoloogiat.Milline näeb välja Sinu tavaline tööpäev?

Hommikul tööle asudes avan kõigepealt e-maili ning koostan nende alusel päevaplaani ja to do listi. Kõik jooksvad asjad saabuvad meili peale, mistõttu on oluline sellel silma peal hoida.

Suurem osa tööst tuleb planeerida ja prioritiseerida vastavalt tähtaegadele, mistõttu tegelen kuu esimeses pooles suuresti palgaarvestusega. Seejärel saabub statistika ja aruandluse kord ning ostu- ja müügireskontraga tegelen jooksvalt. Lisaks veel erinevad tegevused, mis toetavad järgmise kuu palgaarvestust.

Meil on hea tiim, sest kui on tähtajaline ja suur ülesanne, siis me jagame ülesanded ära ja saan keskenduda tegevustele, mis on hetkel kõige olulisemad. Töömaht sõltub perioodist. Kord on kohutavalt suur ja siis jällegi väiksem - kokku tuleb normaalne kalendrikuu maht.

Milliseid võimalusi Greenstep alustavale raamatupidajale pakub?

Inimesena, kes on värskelt raamatupidamismaailma astunud, saan öelda, et Greenstep on mulle juba nii palju uut ja huvitavat teadmist pakkunud. Olen õppinud kasutama erinevaid programme, andmebaase ning tarkvarasid. Lisaks pakub Greenstep lisakoolitusi, kõvasti tööd ja väärtuslikku praktikat. Iga päev saab teha midagi uut. Probleemi korral leian alati tuge kolleegidelt. Tiim on siin meeletult toetav ja abivalmis.

Mis on Sinu arvates kõige toredam asi sinu töö juures?

Kõige toredam ongi see, et tegelen enda jaoks uue asjaga, mis on igati tore ja põnev. Mul on veel palju arenguruumi ja Greenstepis palju võimalusi seda teostada - see ainult annab mulle hoogu juurde! Ma ei usu, et Greenstepis kunagi ära tüdinen.

Saan siin ennast tunduvalt rohkem täiendada kui kuskil mujal, sest rahvusvahelisus annab ainult Eestiga võrreldes ikka palju juurde! Ma tahaksingi järgmisena näiteks Soome poole palgaarvestusest rohkem teada saada. Enamus suhtlusest klientidega käib soome või inglise keeles, mis annab mulle võimaluse pidevalt võõrkeeli praktiseerida. Saan oma aega planeerida ja olulist lisaväärtust pakub kaugtöö võimalus.

Mida sooviksid öelda neile, kes planeerivad Greenstepi kandideerimist?

Julgustan kõiki kindlasti kandideerima! Kui võtta lisaks Eesti tütarettevõttele Soome pool juurde, siis on meid väga palju. Greenstepis võtavad kogu ettevõtte juhid uued töötajad vastu ja seda väga tihti ei juhtu. Lisaks on meil siin ühised reedesed koosolemised ja toredad traditsioonilised üritused.

Inimesed austavad üksteist ja teistesse suhtutakse hästi. Rumalaid küsimusi ei ole ja isegi kõige kiiremal ajal leitakse üksteise jaoks aega. Teineteist mõistetakse ja toetatakse.

Võrreldes sellega, kust ma alustasin, olen juba pika tee edasi tulnud ja arenenud. Olen väga rahul ja igav siin ei hakka. Soovitan väga tiimiga liituda!

Mida Greenstepi meeskonda kuulumine Sinu jaoks tähendab?

Greenstepis õitseb eelkõige siinne kogukond. Siin on hea olla, sest siin on tõesti suurepärane ja toetav meeskond. Lisaks on siin head võimalused eneseteostuseks, mis tekitavad motivatsiooni ja tahet veel rohkem teha ja edasi liikuda. Tahan ka ise ettevõttele järjest rohkem väärtust pakkuda, sest tunnen ennast ise väärtuslikuna.